Diament inwestycyjny

Diament inwestycyjny to prezent wyjątkowo cenny. Decydując się na zakup diamentu podarowujesz sobie lub wybranej przez Ciebie osobie nie tylko coś nieprzeciętnie pięknego i rzadkiego, ale przede wszystkim podarowujesz inwestycję.

Diament określa się mianem króla wśród kamieni szlachetnych.

Charakterystyczną cechą diamentu jest jego niezniszczalność i właśnie dlatego od lat jest symbolem trwałości, a także wysokiego statusu społecznego.

Diamenty powstały ponad 3 miliardy lat temu w wyniku działania olbrzymiego ciśnienia i temperatury.

Dzisiaj diament ze względu na swoją rzadkość, wytrzymałość i piękno jest jednym z najbardziej pożądanych dóbr luksusowych na świecie.

Diamenty, które mamy dla Ciebie potwierdzone są certyfikatami autentyczności, wystawionymi przez jedno z niezależnych laboratoriów gemmologicznych GIA, IGI lub HRD Antwerp.

Taki właśnie certyfikat autentyczności wyróżnia nasze kamienie i znacząco podnosi ich wartość rynkową.

Należy mieć na uwadze, że ponad 75% wydobywanych obecnie diamentów jest wykorzystywana przemysłowo. Oznacza to, że ich wartość jest znacznie niższa i nie nadają się do wyrobów jubilerskich.

U nas  zakupisz jedynie kamienie inwestycyjne, które będą pięknie wyglądać, a także podkreślą Twój status i zabezpieczą majątek.

Autentyczność diamentów możesz zweryfikować w następujących miejscach:

– Polskie Towarzystwo Gemmologiczne http://www.ptgem.org.pl/

– Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich https://srj.org.pl/

Nasze Diamenty są absolutnie najwyższej próby, całkowicie wolne od wszelkich wad prawnych, fizycznych, a także legalnie wprowadzone na rynek.

Diamenty to dobro luksusowe, a swój status zawdzięczają między innymi temu, że światowe zasoby diamentów są na wyczerpaniu.

Dlaczego warto kupić diament?

Diamenty to produkt wyjątkowo rzadki, same zasoby diamentów kolejno ulegają wyczerpaniu.

W tym roku rynkiem inwestycji alternatywnych wstrząsnęła wiadomość o zamknięciu kopalni Argyle w Australii, która pracowała nieprzerwanie od 1983 roku.

Zamknięcie zakładu w długim okresie wpłynie na duży wzrost cen diamentów.

Dlaczego zamknięto Argyle?

Powód jest prosty, decyzja o zamknięciu wiąże się z wyczerpaniem złóż.

Zamknięcie największej kopalni diamentów z pewnością istotnie wpłynie na rynek.

Według analityków i ekspertów branżowych z firm RBC Capital Markets, Panmure Gordon, Mountain Province Diamonds czy Stornoway Diamond Corp., zamknięcie Argyle powinno doprowadzić do szybkiego i nagłego wzrostu cen diamentów na świecie.

Co dalej z cenami diamentów?

Po zamknięciu kopalni może bowiem nastąpić niedobór diamentów na rynku wobec stałego zapotrzebowania. Z kolei jeden z dwóch największych producentów diamentów na świecie, rosyjska firma Alrosa PJSC, twierdzi, iż może zabraknąć, aż 11-35 mln karatów białych diamentów do 2023 roku.

Według ekspertów zaś sytuacja będzie jeszcze gorsza w przypadku kolorowych kamieni – różowych, czerwonych, niebieskich i fioletowych, z których część występuję tylko w Australii.

Ceny różowych diamentów w ciągu ostatnich 10 lat już urosły czterokrotnie, a zamknięcie Argyle zapewne spowoduje dalsze i szybsze wzrosty cen.