Biżuteria z diamentami

Biżuteria to nie tylko ozdoba

 Metodą przechowywanie wiedzy i tradycji w rodzinie jest i była zawsze biżuteria.

Biżuteria wykonana z duszą i wielką dbałością, to nie tylko piękno, ale też przemyślana długoterminowa lokata oszczędności.

Piękna dywersyfikacja majątku

Eksperci jak mantrę powtarzają: w dzisiejszych, niepewnych czasach, najważniejsza jest dywersyfikacja inwestycji. Nie trzymaj wszystkich oszczędności w banku bo tracą wartość albo nie kupuj tylko nieruchomości czy tylko akcji.

Coraz większą popularność zyskują złoto i brylanty jako inwestycja.

O ile złoto inwestycyjne to sztabka próby 9,999, z której nie da się zrobić wyrobu bez dodatku innego metalu, co w konsekwencji obniża wartość.

Inaczej jest z diamentem. Diament nic nie traci na wartości, gdy jest wstawiony do broszki, sygnetu, pierścionka, wisiorka, spinek do mankietów itp. Pod warunkiem , że jest to diament inwestycyjny posiadający wymagany certyfikat. Diament biżuteryjny, bez certyfikatu traci na wartości.

Często taki naszyjnik z diamentami albo sygnet sprawią przyjemność nie jednej osobie, a wielu pokoleniom rodziny.

Do łask wraca też stary trend, a właściwie tradycja tworzenia tzw. biżuterii rodowej, która jest później przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Inwestowanie w brylanty ma jednak charakter inwestycyjny wyłącznie przy zachowaniu pewnych kryteriów. Chodzi o to, że cena końcowa wyrobu musi być możliwie zbliżona do rynkowej ceny diamentu wedle wyceny RAPAPORT.

W inwestowaniu w taką biżuterię nie chodzi przecież o to, że jej wyznacznikiem ma być wysoka cena.

Dlatego inwestowanie w biżuterię nie ma nic wspólnego z zakupem nawet najdroższej kolii w sieciowym sklepie jubilerskim.

Marże na oferowanych przez nie produktach sięgają od kilkudziesięciu do kilkuset procent, bo „dokładamy się” do kosztów wynajmu salonów, setek pracowników, reklam telewizyjnych, pokazów mody, zatrudniania gwiazd show-biznesu w kampaniach reklamowych.

Inną kwestią jest to, że często w tym przypadku mamy do czynienia z produkcją „taśmową”. Nie ma to nic wspólnego z wyjątkowością czy sentymentem

Większość kobiet marzy o tym, żeby posiadać jakąś biżuterię z diamentami a jeśli można ja później przekazać dzieciom wartość biżuterii wzrasta. Niekoniecznie trzeba na to wydawać fortunę. Wystarczy pomocy u doradcy diamentów, można otrzymać bardzo ciekawy kamień, a dodatkowo poradę, jak go osadzić i nawet wzór takiego pierścionka. Później wystarczy stworzyć wspólnie z jubilerem projekt, wypadkową będzie otrzymamy produkt, który będzie prawie o połowę tańszy niż ten dostępny w sieci jubilerskiej.

Tak kupiony kamień powinien mieć certyfikat jednego z uznanych instytutów gemmologicznych, np. GIA, HRD, IGI, to potwierdzenie jego jakości.

Pamiętajmy wciąż, ze To głównie kamienie mają wpływ na wartość produktu, czyli biżuterii. Najbardziej istotnym warunkiem powodzenia inwestycji jest to, by kamień wykorzystany do stworzenia takiej biżuterii miał możliwie najwyższe parametry.

W kategorii klasy tzw. premium mamy diamenty najbardziej popularne, czyli kamienie bezbarwne i te fantazyjne. Diamenty fantazyjne stanowią około 0,1 proc. wszystkich diamentów wydobywanych na rynku w całym roku. Wśród nich najbardziej popularne i przy tym niezwykle rzadkie są diamenty w barwie czerwonej, niebieskiej i różowej.

Zainwestuj w diamenty, podaruj rodzinie wspomnienia i tradycję

Taka biżuteria traktowana jako inwestycja na wiele, wiele lat lub jako biżuteria rodowa, która będzie cieszyła oko kolejnych pokoleń w danej rodzinie. Może ona w pewnym momencie pomóc rozpocząć życie „ od nowa” lub też cieszyć kolejne pokolenia przywołując wspomnienie osoby, która zakupiła/ zaprojektowała i przekazała w niej serce/ marzenia/siebie